آخرین خیالپردازی جنسی كه داشتید درمورد چه بوده است؟ تقریباً همه، آخرین خیالپردازی جنسی خود را در ذهنشان بازآفرینی می كنند یا خیلی از آنها ادعا می كنند كه به هیچ وجه درمورد مسائل جنسی خیالپردازی نمی كنند و خیلی های دیگر هم ادعا می كنند كه این خیالپردازی ها فقط درمورد همسر خودشان است. اما، به احتمال خیلی زیاد، همه افراد، خیالپردازی های ممنوعه جنسی داشته اند و حتی اینكار را به طور عادت همیشه انجام می دهند. اما به ندرت پیش می آید كه كسی دوست داشته باشد درمورد این خیالپردازی ها با دیگران صحبت كند.

خیالپردازیهای ممنوع

خیالپردازی های جنسی مسئله ای است كه ما ندرتاً درمورد آن با كسی صحبت می كنیم، حتی با دوستان خیلی صمیمیمان. عمیق ترین افكار جنسی ما آنقدر عجیب هستند كه درست نیست در مجالس رسمی درمورد آنها صحبت شود. این خیالپردازی ها ممكن است نشاندهنده این باشد كه اشكالی در روابط جنسی ما یا بدتر در خود ما وجود دارد اما تحقیقات نشان داده است كه داشتن خیالپردازی های جنسی، اگر برای همه لازم نباشد، مسئله ای كاملاً نرمال است و دركل بخشی از انسان بودن ما را تشكیل می دهد و با داشتن آنها به هیچ عنوان نباید برچسب گمراه یا فاسد به خودتان بزنید.

تحقیقات گسترده ای كه در این زمینه انجام شده است نشان میدهد كه تقریباً همه انسانها درمورد مسائل جنسی خیالپردازی می كنند اما هیچكدام درمورد آن حرفی نمی زنند. برت كار، روانشناس، برای نوشتن كتاب خود “دنیای اسرارآآمیز خیالپردازی های جنسی”، روی ۱۸،۰۰۰ مرد و زن تحقیق كرده است. او درمورد تعدد و تكرار و همچنین محتوای خیالپردازی های آنها سوال كرده و دریافته است كه نه نفر از هر ۱۰ نفر آنها، خیالپردازی جنسی داشته اند. باور او بر این است كه افراد باقیمانده هم این خیالپردازی ها را داشته اند اما جرات پذیرفتن آن را نداشته اند.

حتی آندسته از ما كه قبول می كنند كه خیالپردازی جنسی دارند، تمایلی برای حرف زدن درمورد آن ندارند. ۹۵% از شركت كننده های تحقیق هیچوقت خیالپردازی های خود را با كسی درمیان نگذاشته اند. باابنكه بعضی خیالپردازی های بهتر است همان ناگفته باقی بماند—مثل اینكه به همسرتان بگویید وقتی با او نزدیکی می كرده اید در خیالتان به همسر قبلیتان فكر می كرده اید—اما ما هیچوقت هم درمورد فرارهای جنسیمان در این خیالپردازی ها با دوستانمان صحبت نمی كنیم. خیالپردازی جنسی جزء مسائل ممنوعه است.

احساس خجالت ناشی از خیالپردازی های جنسی ممكن است به خاطر تصور نقش خیالپردازی در زندگی ما باشد. در دهه نود، خیلی از روانكاوان خیالپردازی های جنسی پیچیده را به خاطر امیال و شهوت های پیچیده دانسته است. خیالپردازی های عجیب و غریب معمولا به عنوان یك آسیب مورد درمان قرار می گرفتند.

اما امروز می دانیم كه خیالپردازی ها دیگر یك آسیب شناخته نمی شوند. این خیالپردازی ها به ما این امكان را می دهد به چیزهایی فكر كنیم كه  درواقعیت انجام نمی دهیم یا چیزهایی كه قبلاً انجام دادیم و دوست داریم را دوباره انجام دهیم. علاوه بر این، خیالپردازی با بالا بردن میل و تحریك جنسی، می توانند برای روابط جنسی ما هم مفید باشند.

رابطه جنسی  مطمئن

دكتر كار همچنین دریافته است كه گاهی اوقات خیالپردازی ها راهی برای برگرداندن یك خاطره منفی دوران كودكی به مثبت است.. به این ترتیب، خیالپردازی می تواند یك مكانیزم عادت كردن و كنار آمدن باشد. اما حتی اگر درمورد سوءاستفاده های جنسی هم خیالپردازی كنید، لزوماً به این معنی نیست كه دوست دارید آن سوءاستفاده ها دوباره اتفاق بیفتد.  ذهن ما مكانی بسیار امن و مطمئن برای امتحان كردن كارهای جدید بدون آسیب دیدین از آن است. مایكل بادر، در كتاب خود “تحریك جنسی” منطق اسرارآمیز خیالپردازی های جنسی” می نویسد: “امنیت و اطمینان مسئله ای كلیدی در باز كردن مفهوم خیالپردازی های ماست.

حرف امروز:

عظمت واقعی در آن نیست که هرگز سقوط نکنیم. بلکه در آن است که هر بار سقوط کردیم ، دوباره برخیزیم